چگونه در نوابت بنویسیم؟

۱. مطالب ارسالی در تحت یکی از عناوین کلی ذیل اعم از اندیشه‌گانی یا  نقد و بررسی ایده‌های ادبی و هنری باشند.

۲. مطالب ارسالی پیش از این در هیچ نشریه یا سایتِ دیگری منتشر نشده باشند.

۳. مطالب از هر نوع جهت‌گیریِ سیاسی به دور باشند و له یا علیه یک گروه یا حزب نباشند و در صورت داشتن مطالب سیاسی، نویسندگان تنها می‌توانند به تحلیل و بازنمایی ایده‌ و مفهوم موجود در رخ‌دادها بدون هیچ گونه ارزش‌گذاری اخلاقی و عرفی بپردازند.

۴. لازم است نویسندگان رعایت امانت کرده و در صورت داشتن مطالبی که متعلق به منابعی غیر از تفکرات نویسنده است آن منبع را ذکر کنند.

۵. مطالب ارسالی می‌توانند حداقل ۵۰۰  کلمه و حداکثر ۵۵۰۰ کلمه باشند.

۶. برای هر شماره‌ی گاه‌نامه یک موضوع محوری از سوی هیئت تحریریه در نظر گرفته می‌شود تا هر کدام از نویسندگان به نسبت تخصص و روال مطالعاتی‌شان به آن بپردازند. لازم به ذکر است مطالبی که دارای مضمونی غیر از موضوع محوری آن شماره  باشند نیز پس از بررسی در خودِ سایت و یا به انضمام گاه‌نامه  منتشر خواهند شد.

۷. مطالب می‌توانند به سبک و سیاق‌های مختلف اعم از خبر (خبرها و روی‌دادهای فرهنگی، ادبی و هنری)، گزارش، مصاحبه، مقاله و یادداشت تهیه شوند.

۸.  مطالب جهت بررسی به ایمیل و یا شماره‌ی واتس‌اپ سردبیر فرستاده شوند:
ایمیل: Nawabetmag@gmail.com
واتس‌اپ: ۰۹۳۹۵۷۳۵۶۴۶

۹. مطالب فرستاده شده پس از بررسی و در صورت تایید و صلاح دید سردبیر و اعضای هیئت تحریریه انتشار پیدا خواهند کرد.

۱۰. نشریه حق انتقاد را برای مخاطبان اهل قلم، در صورت بودن مطالبِ مناقشه‌برانگیزی که در سایت یا در هر شماره‌ی گاه‌نامه مطرح می‌شوند، قائل است. انتقادات طبق روال و قواعد مقرر برای مطالب به صورت یادداشت یا مقاله انتشار پیدا خواهند کرد.

۱۱. مطالبی که در سایت و گاه‌نامه منتشر می‌شوند نمایان‌گر روی‌کرد شخصی نویسندگان آن‌ها است و نه روی‌کرد مجله و دست‌اندرکاران آن به طور کلی.

۱۲. مطالب منتشر شده در سایت مجله و گاه‌نامه متعلق به نام این مجله می‌باشند و بر هر مخاطب و یا نویسنده‌ای لازم است در صورت استفاده از آن‌ها در هر نوشتار دیگری، نام سایت یا گاه‌نامه و تاریخ انتشار مطلب استفاده شده را ذکر کرده و طبق قواعد مرسوم در ذکر منابع به آن ارجاع دهد.

۱۳. مطالب ارسالی می‌توانند به یکی از دو زبان فارسی یا عربی نوشته شوند.

۱۴. هر شماره‌ی گاه‌نامه نیز به شکل فایل PDF منتشر می‌شود و هم‌زمان فایل اصلی و کلیه‌ی مطالب به طور الکترونیکی بر روی سایت مجله‌ی نوابت بارزگذاری می‌شوند.

پست های توصیه شده

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *